Adana Evden Eve Nakliyat Tavsiye

Her zaman  bir çok taşınan kişi  ile yaptığımız görüşmeler ile karşılaşabileceğiniz tüm sorunları  ortadan kaldırmak için çalışmaktayız. Adana Evden eve nakliyat sürecinin en iyi şekilde sonuçlanması için dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli konu  var. Bunlar nakliyat firması seçmek, eşyaların nasıl paketlenmesi gerektiği, anlaştığınız firma ile sözleşme imzalama, taşınma sürecinin yönetimi ve yeni eve yerleşme ile kolilerin açılmasıdır. Bu başlıklardaki bir kaç önemli noktaya dikkat ederek rahat bir taşınma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Plan Oluştuma  ve Karar Aşaması
 
1.    Bir an önce  taşınma planınızı hazırlamaya başlayın.
2.    15 gün önceden  internette evden eve nakliyat firmaları arayın beğendiğiniz firmaları not alın, böylece bir firma listesi hazırlamış olacaksınız.
3.    Eşyalarınız için bir liste oluşturun ve kurtulmak istediklerinizi belirleyin.
4.    Yenilerini almayı düşündüğünüz  ve ihtiyac duymadığınız eşyalarınızı yakınlarınıza yada ihtiyaç sahiplerine verin.
5.    Biraz araştırmadan sonra taşınma için profesyonel bir firmadan yardım alıp almayacağınıza karar verin.
6.    Eğer profesyonel bir hizmet alacaksanız alacağınız hizmet çeşidine karar verin. Tüm paketleme işlerini firma mı yapacak siz mi yapacaksınız? Buna karar verin.
7.    Yavaş yavaş paketleme malzemeleri toplayın, ve paketlemeye başlayın.
Firması Seçme
 
1.    Ev Taşıma  firmaları internet sitelerini incelerken özellikle araçların üzerindeki yazılara dikkat edin. Birçok internet sitesinde fotomontaj  ile yazılmış araç resimleri var bu firmaları tercih etmeyin.
2.    Çevrenizde  taşınan arkadaşlarınızdan tavsiyeler alın, onların yaptıkları yanlışları tekrarlamayın.
3.    Limited yada A.Ş olduğunu söyleyen firmaları Türkiye  Ticaret Sicil Gazetesinde sorgulayın. Doğrulayamaz iseniz bu firmadan hizmet alırken iyi düşünün.
4.    K-1 ve K-3 Belgesinde yazılı ünvanlarıda Türkiye Ticaret Sicilden araştırın. K belgesini kendi doldurduğu belli olan firmalardan uzak durun.
5.    Bulunduğunuz veya taşındığınız şehrin evden eve nakliyat firmalarını terçih edin.
6.     Şehiriçi evden eve nakliyatta size yakın firmaları terçih edin. Yakın firmalar daha ekonomik fiyatlara hizmet verebilir.
7.    Firmaların internet sitelerindeki İletişim sayfalarını dikkatli inceleyin. Özellikle firma yetkili adını, firma adresini, sabit telefon numaralarını ve e-mail adresleri olmasına özen gösterin.
8.    İnternette ……. nakliyat şikayet diye arama yapın firma hakkında şikayet olup olmadığını araştırın.
9.    Ünlü markaların adlarını taşıyan firmaları seçerken iki kere düşünün.
10.  Bulunduğunuz şehrin nakliyecilerini bulmanın kolay bir yolu da o şehrin doğal güzelliklerinin, tarihi mekanlarının, dağlarının, akarsularının, tarite kültürel miras mırakmış bölge devletlerinin, üniversitelerinin ve  kalelerinin ismlerinin sonuna nakliyat yazıp internette aramaktır. Böylece bulunduğunuz şehrin nakliyecilerine kolayca ulaşırsınız.